Noslēgusies pieteikšanās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” (projekts Nr. 8.4.1.0/16/I/001) 5. kārtas programmām. “MC Alfa – mācību centrs” saņēmis 3552 pieteikumus.

Mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā, tostarp “MC Alfa – mācību centrs”, kas piedāvā apgūt zināšanas sešās nozarēs:

– digitālās prasmes
– uzņēmējdarbība
– loģistika
– IT nozare
– lauksaimniecība
– tekstilapstrāde

Kopumā VIAA saņēmis aptuveni 29 000 pieteikumus no nepilniem 20 000 interesentu, bet jāņem vērā, ka viena persona varēja pieteikties arī vairākās programmās. Līdz 15. novembrim VIAA pārbaudīs pieteikumu atbilstību uzņemšanas noteikumiem, vēlāk par to informējot izglītības iestādes.

“MC Alfa – mācību centrs” pēc informācijas saņemšanas sazināsies ar  iedzīvotājiem par grupu komplektēšanu, kursu sākumu un grafiku, kā arī mācību līgumu slēgšanu. Mācības plānots uzsākt novembra beigās un decembra sākumā. Pirmās nodarbības (teorijas apguve) tiks organizētas attālināti tiešsaistē.

Šajā pieteikšanās kārtā mūsu mācību centrā populārākā bijusi digitālo prasmju programma (gan iesācējiem, gan ar priekšzināšanām), kurai pieteikušies teju 29% interesantu (1014). Liela interese bijusi arī par apģērbu konstruēšanu un šūšanu iesācējiem un lietpratējiem, kā arī par ārģērbu konstruēšanu un izgatavošanu (kopā 640 pieteikumi jeb 18%) un dārzkopības pamatiem (422 / 12%).

Izaicinājumu pilnajā laikā, kad daudzas lietas notiek attālināti, nav pārsteigums, ka augstākā interese ir tieši digitālo prasmju programmā, kur padziļinātas zināšanas ir augstā vērtē. Vēl jāuzsver, ka šūšanas nozarē šobrīd trūkst darbinieku un vairāki uzņēmumi izrādījuši interesi par darbinieku piesaisti, kas nozīmē, ka kursu absolventiem būs labas iespējas pierādīt sevi arī šajā darba tirgū. Dārzkopības programmu kursantiem nodrošināsim praktiskās nodarbības dažādās dāŗzniecībās.

Milzīgas darba iespējas paveras 3D drukāšanas programmā (3D printera lietošana drukas, robotikas, dizaina un tehnoloģiju nozarē). Šī nozare Latvijā ir savas attīstības sākumposmā un uzņēmumi tikai sāk apgūt šīs tehnoloģijas. Šai programmai pieteikušies 178 interesenti, lielākā daļa no tiem (129) Rīgā.

5. kārtā “MC Alfa – mācību centrs” piedāvā apgūt zināšanas sešās nozarēs – digitālajās prasmēs, uzņēmējdarbībā, loģistikā, IT nozarē, lauksaimniecībā un tekstilapstrādē. Kursi notiks ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Madonā.

Projekts ir lieliska iespēja, lai, pilnveidojot profesionālo kompetenci, stiprinātu savu konkurētspēju darba tirgū vai pat mainīt darba jomu. Jāatgādina, ka šajā kārtā mainījušies līdzfinansējuma noteikumi, proti, apgūstot kādu no profesionālās tālākizglītības programmām, kuru noslēgumā var iegūt profesiju, kursantiem būs jāmaksā tikai 5% līdzmaksājums, bet 95% segs ES fondi un valsts. Visu pārējo programmu līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgs – tikai 10%. Bez maksas kursus var apgūt maznodrošinātie un trūcīgie, bet strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

“MC Alfa – mācību centrs” līdzšinējās “Mācības pieaugušajiem” kārtās piesaistījis 60 profesionālus pedagogus, nokomplektējis 125 apmācību grupas, kā arī izglītojis vairāk kā 2000 kursantu, kuri veiksmīgi pabeiguši apmācības.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.