Jaunumi

Pirmdien, 31. maijā, sāksies pieteikšanās sestajai kārtai Eiropas Savienības fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, informē Valsts izglītības un attīstības aģentūra. 

Šī kārta pilnībā norisināsies attālināti, turklāt, lai uzlabotu strādājošo digitālās prasmes efektīvākam darbam un konkurētspējai darba tirgū, būs pilnībā veltīta tikai digitālo prasmju apguvei. Kā norāda VIAA, sestajā kārtā iedzīvotāji varēs iegūt prasmes, kas atbilst 12 digitālajām kompetencēm.

“MC Alfa – mācību centrs” piedāvās apgūt vai pilnveidot zināšanas šādās jomās:

 • digitālais mārketings (digitālais mārketings, elektroniskā komercija uzņēmējdarbības attīstībai, Google Adwords kampaņu veidošana)
 • IT (IT drošības politika, IT pakalpojumu un infrastruktūras pārvaldības procesu organizēšana un uzturēšana, personas datu aizsardzība un IT drošība)
 • digitālās kompetences (darījumi ar nekustamo īpašumu, datu drošība un aktualitātes digitālajos rīkos, digitālā kompetence būvnozarē, digitālās prasmes dārzkopjiem, digitālie komunikācijas rīki un grāmatvedības aktualitātes skaistumkopšanas un citu mazo pakalpojumu nozarē)
 • loģistika (ekspeditora darba organizēšana, loģistikas centru procesu organizēšana, sadales loģistikas aktualitātes)
 • datorprasmes (datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel, digitālās prasmes senioriem, efektīvi rīki attālinātam darbam, ikdienas mobilo aplikāciju lietošana darba vajadzībām, Agile projektu vadība, jaunākās prezentāciju sagatavošanas un prezentēšanas metodes)
 • WEB izstrāde (aplikāciju izstrāde, mājaslapas izstrāde ar WordPress, tīmekļu vietņu un datubāžu programmēšana)

  Ar pilnu mūsu piedāvāto programmu klāstu, kā arī programmu  varat iepazīties šeit: https://viaakursi.mcalfa.lv/digitalas-pasmes.

  Ņemot vērā, ka mācības 100% notiks attālināti, aicinām izmantot iespēju mācīties no jebkuras vietas Latvijā. Nepieciešamības gadījumā nodrošināsim audzēkņus ar visu nepieciešamo tehnisko atbalstu un konsultācijām par attālināto rīku lietošanu apmācības procesā. Mācības plānots organizēt darba dienu vakaros un brīvdienās.

  Programmā “Digitālie komunikācijas rīki un grāmatvedības aktualitātes skaistumkopšanas un citu mazo pakalpojumu nozarē” aicinām pieteikties skaistumkopšanas nozarē strādājošos speciālistus un individuālo pakalpojumu sniedzējus. Apmācībās varēs uzzināt, kā ātri un sekmīgi sasniegt klientus digitālajā vidē, turklāt būtiska šīs programmas daļa būs arī aktualitātes grāmatvedības organizēšanā. Dosim iespēju apgūt un salīdzināt dažādas grāmatvedības metodes lai veiksmīgāk organizētu savu grāmatvedību un ietaupītu finanšu līdzekļus.

  Tāpat aicinām digitālās prasmes apgūt seniorus, kuriem ir speciāli izstrādāta programma  ar atšķirīgu mācību metodiku un pedagoģiskajām niansēm nekā tā ir pieaugušajiem.

  Pieteikšanās norisināsies no 31. maija līdz 30. jūnijam, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugsajiem.lv. Tāpat kā iepriekš, arī šajā kārtā var pieteikties strādājošie un pašnodarbinātie vecumā no 25 gadiem, jaunie vecāki, kuri atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā vai ir saglabājuši darba attiecības un strādājošie pensionāri. Katrs strādājušais projekta laikā var mācīties divreiz neatkarīgi no kārtu skaita, taču vienlaikus apgūt zināšanas tikai vienā programmā.

  Apmācības 90% apmērā sedz Eiropas Savienības fondi un valsts, bet 10% ir strādājošā līdzmaksājums, izņemot profesionālās tālākizglītības programmu apguvi, kur līdzmaksājums ir tikai 5%.  Līdzmaksājumu var segt arī darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona.

 • Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.