Jaunumi

2020. gadā laika posmā no janvāra līdz novembrim projektā “Latviešu
valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem savas zināšanas papildināja vairāk nekā pusotrs simts Rīgas iedzīvotāji.

Pieteikšanās un mācības notika divos posmos, kopumā uzņemot 152 rīdziniekus (80 pirmajā, 72 – otrajā posmā). Pēc sākotnējās valsts valodas zināšanu pārbaudes, apmācāmos sadalīja pa grupām, atbilstoši viņu latviešu valodas zināšanu līmenim.

Apmācības notika trīs reizes nedēļā darba dienu vakaros.

Abos posmos vairākkārt tika veiktas arī testēšanas, kas palīdzēja izvērtēt vai kursanti apgūst mācību vielu saskaņā ar programmu. Kursantiem tika doti uzdevumi lasīšanas, runāšanas un rakstīšanas prasmju attīstīšanai un uzlabošanai.

Mācības būtiski ietekmēja arī vīrusa pandēmija, tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kā rezultātā klātienes apmācības bija jāpārtrauc un jāuzsāk attālināti. Šī iemesla dēļ
daudziem kursi bija jāpārtrauc, jo apmācāmajiem nebija iespēju nodrošināt nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu mācību turpināšanai. Gan kursantiem, gan pasniedzējiem nācās pārorientēties uz iepriekš nepieredzētu apmācību veidu.
Pirmajā posmā apmācības pabeidza, gala eksāmenu nokārtoja un apliecības par sasniegto līmeni ieguva 52 personas no 80 (65%), savukārt otrajā posmā apliecības saņēma 48 kursanti no 72 (67%).

Visa projekta laikā latviešu valodas līmeni paaugstināja tieši 100 apmācāmie:
0 – A1 ieguva 25 personas
A1 – A2 ieguva 26 personas
A2 – B1 ieguva 30 personas
B1 – B2 ieguva 19 personas

Šogad projekts “Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas pilsētas iedzīvotājiem” turpinās.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.