Jaunumi

Digitālās prasmes dārzkopjiem

Noslēgumam tuvojas pieteikšanās uz “Mācības pieaugušajiem” 6.kārtas kursiem ESF pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

Viena no “MC Alfa – mācību centrs” piedāvātajām programmām šajā kārtā ir “Digitālās prasmes dārzkopjiem”. 

Bieži saņemam jautājumu – kāda gan saistība dārzkopībai ar digitālajām prasmēm?

Patiesība ir tāda, ka dažādi digitālie rīki ir neatsverams palīgs mūsdienīgiem dārzkopjiem – gan tiem, kuriem dārzkopība ir tikai patīkams hobijs, gan īpaši tiem, kuriem dārzkopība ir ienākumu avots. 

Mācoties šajos kursos, iegūsiet vērtīgu informāciju par šādām tēmām: 

  • Uzņēmējdarbības vadīšana – biznesa plāna sastādīšanas būtība
  • Uzņēmumu dibināšanas dokumentu sagatavošana lauksaimniekiem
  • Projektu finansējuma piesaiste lauksaimniecības jomā, projektu sagatavošanas un iesniegšanas specifika
  • Grāmatvedības specifika lauksaimniecībā
  • VAAD, LAD un LLKC digitālo iespēju izmantošana
  • Ieskats dārza un ainavu dizaina plānošanas datorprogrammu lietošanā
  • Citu digitālo rīku izmantošanas iespējas dārzkopībā

Programma “Digitālās prasmes dārzkopjiem” pēc savas uzbūves ir moduļu kopa. Sekmīgi pabeidzot šos kursus, izglītojamie saņems apliecību par šo 3 moduļu apguvi:

  • Iniciatīva un uzņēmējdarbība
  • Lauksaimnieciskās ražošanas dokumentēšana
  • Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas

Projekta “Mācības pieaugušajiem” iepriekšējās mācību kārtās “MC Alfa – mācību centrs” ir īstenojis jau vairākas citas moduļu kopas dārzkopības jomā – “Augu aizsardzība”, “Dārzkopības pamati”, “Dārzkopības augu kopšana”, “Dārzkopības mehanizācija un traktortehnikas vadītāju sagatavošana”. Par šīm programmām ir bijusi milzīga interese, vairāki simti izglītojamo ir uzsākuši un veiksmīgi pabeiguši mācības tajās.

Izvēloties kādu no moduļu kopām, izglītojamie pēc kursu beigšanas iegūst apliecību par katra atsevišķā moduļa apguvi.

Ja laika gaitā apgūti visi profesionālās tālākizglītības programmas “Dārzkopība” moduļu kartē iekļautie moduļi, izglītojamie var uzsākt kvalifikācijas praksi. Pēc prakses beigām izglītojamie var pieteikties uz kvalifikācijas valsts noslēguma pārbaudījumu, kuru sekmīgi nokārtojot, noslēgumā iegūst dārzkopja kvalifikāciju. 

Tomēr daudz vairāk ir tādu interesentu, kas izvēlas apgūt tikai vienu vai vairākas moduļu kopas, jo mācās, lai papildinātu zināšanas, nevis lai iegūtu jaunu profesiju.

Ja vēlaties papildināt savas digitālās prasmes dārzkopības jomā, aicinām pieteikties uz kursiem projekta “Mācības pieaugušajiem” 6.kārtā. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 30.jūnijam.

Mācības uzsāksim septembra sākumā. Tās notiks attālināti reizi nedēļā kādā no darba dienu vakariem. 

Mācību maksas daļa, kas jāsedz pašam izglītojamajam, mācoties projekta “Mācības pieaugušajiem” ietvaros – tikai 10% jeb 18,90 eiro.

Saite uz programmas sadaļu un pieteikšanos šeit:

https://viaakursi.mcalfa.lv/digitalas-prasmes-darzkopjiem/

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.