fbpx

Ja tu domā, ka gudri un veiksmīgi cilvēki kļūdas nepieļauj, tu domā nepareizi. Patiesībā pilnīgi visi cilvēki pieļauj kļūdas. Atšķirība ir tāda, ka gudri cilvēki savas kļūdas māk atzīt.

Visgudrākie un visveiksmīgākie cilvēki tieši ir tie, kuri pieļauj visvairāk kļūdu. Vai starp to ir kāda saistība? Noteikti! 

“Katrs, kurš nekad nav pieļāvis kļūdu, nekad nav izmēģinājis ko jaunu"(Alberts Einšteins)

Mūsu sabiedrība ir tā iekārtota, ka kļūdu pieļaušanā cilvēki mēdz vainot sevi. Bērni tiek sodīti par kļūdu pieļaušanu gan skolā, gan dzīvē. Šī iemesla dēļ mums šķiet, ka sodīt vienam otru ir normāli.  Bet kāpēc būtu jāsoda sevi un citus par mazu un muļķīgu kļūdu pieļaušanu? Vairums no pieļautajām kļūdām ir mazas un atgriezeniskas (protams, nerunājot par noziegumiem, krāpšanu un līdzīgām darbībām). Svarīgākais ir tas, ka mēs mācāmies no savām kļūdām. Viena no svarīgākajām rakstura īpašībām ir spēja piedot. Piedot gan sev, gan citiem. Neviens nav perfekts.

Šeit atradīsiet četras no kļūdām, ko mēdz pieļaut gudri cilvēki. Atceries, ka tev pašam šīs kļūdas nav jāpieļauj. Nav nepareizi mācīties no citu cilvēku kļūdām, lai nepieļautu tādas pašas.

  • Dzīšanās pēc naudas

Daudz cilvēku jums teiks to pašu – nevajag dzīties pēc naudas. Mēs visi zinām, ka bez naudas dzīvē ir daudz labāku un vērtīgāku lietu. Bet tas neattur mūs no mēģinājumiem iegūt naudu. Cilvēki mēdz to uztvert kā dzīves mērķi.

Protams, ka nav nekas nepareizs tajā, ka vēlaties būt bagāts. Mums vienkārši sev jāatgādina, ka pārāk liela dzīšanās pēc tās ietekmē mūsu laimi. Nav pareizi domāt, ka nauda atrisinās visas problēmas.

  • Miega ignorēšana

Kad tevi kaut kas ļoti aizrauj, tu gribi tam veltīt visu savu laiku. Tā ir ļoti patīkama sajūta. Taču, ja šī aizraušanās traucē iegūt pilnvērtīgu miegu, tad tas ir jāmaina.

Uztver savu miegu nopietnāk. Ieplāno savu laiku tā, lai vari katru dienu iet gulēt vienā laikā. Un ņem vērā to, ka tavs miegs būs labāks, ja vismaz stundu pirms gulēšanas nelietosi ne telefonu, ne datoru, ne televizoru.

  • Pārlieku liela aizraušanās ar internetu

Pēdējā desmitgadē tehnoloģijas ir ļoti attīstījušās un šobrīd gandrīz katram ir mobilais telefons ar piekļuvi internetam. Dažu gadu laikā visa pasaule būs savienota, pat tās valstis, kas šobrīd nav pietiekami attīstītas. Modernās tehnoloģijas ir mainījušas cilvēku dzīves.

Jaunākie pētījumi apliecina, ka Z paaudze (cilvēki, kas dzimuši pēc 1995.gada) ir ļoti neapmierināta un nemierīga. Viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc šī paaudze ir tik depresīva – telefoni un internets.

  • Pārāk liela pašpārliecinātība

Kad tev kaut kas ļoti labi sanāk, ir viegli sevi pārvērtēt un pārslavēt. Un tas var notikt ar pilnīgi jebkuru cilvēku – sākot ar vismaigākajiem cilvēkiem un personībām beidzot ar visdrošākajiem un visekstravertākajiem.

Šis ir klasisks bieds gudru cilvēku bojāejai. Taču kā mēs zinām, pat visgudrākie cilvēki  vēsturē ir apgalvojuši, ka neko nezin. Tad kāpēc daudzi joprojām ir tik pašpārliecināti?

Viens no iemesliem varētu būt tāds, ka, jau gūstot mazus sasniegumus (nemaz nerunājot par lieliem) cilvēki beidz sevi apšaubīt. Pašam ir ļoti patīkami domāt, ka esi labākais. Iespējams, ka cilvēki tā dara, lai vienkārši justos labāk. Brīdī, kad sāc domāt, ka esi labāks par citiem, tu jau sāc zaudēt. Kad cilvēks beidz apšaubīt sevi, viņš arī beidz mācīties. Un tikai neveiksminieki nemācās.

Tā vietā paļaujies uz lietām, kas noveda tevi tur, kur esi – ziņkārība, kaisle, aizrautība, bet pats galvenais – cītīgs darbs.