fbpx

Kopš pagājušās nedēļas ir uzsākusies  pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Mācības pieaugušajiem”, kuru realizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Mācības šajā kārtā noritēs pilnībā attālināti, pieteikšanās tikai līdz 15. jūlijam.

Lielāko daļu mācību maksas sedz ES fondi un valsts, bet kursantiem jāsedz vien 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.

Mācībām var pieteikties strādājošie un pašnodarbinātas personas vecumā no 25 gadiem, tai skaitā arī jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, kā arī pensionāri.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā, informē VIAA.

Attālināto mācību kārtā mācības  “MC Alfa – mācību centrs” piedāvā 40 programmas .

Interesentiem ir iespēja izvēlēties apguvei moduļu kopu vai konkrētu atsevišķu moduli. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, plānots sākt augustā, bet aptuvenais mācību ilgums, atkarībā no izvēlētās programmas – četri līdz seši mēneši.

Kā norāda “MC Alfa – mācību centrs” direktore Laila Uzule, tad, pirmkārt, šis projekts ir lieliski iespēja ikvienam sev iegūt aktuālas un ikdienā noderīgas zināšanas. Otrkārt, attālināto mācību kārta ir laba iespēja mācīties jebkuram, netērējot laiku ceļā.

Šajā brīdī, kad daudzi cilvēki vēl aizvien ir piesardzīgi attiecībā pret pulcēšanos, mācīties esot mājās vai darbā – tas ir jāizmanto ikvienam.

Attālinātajās mācībās var pieteikties šādu nozaru programmām:

vispārējās prasmes
datorprasmes
lauksaimniecības nozare, piemēram, dārzkopības pamati
transporta un loģistikas nozare, piemēram, Transporta un loģistikas nozares uzņēmumu pamatprocesi
informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare, piem.,
Programmēšanas pamati


Pieteikšanās mācībām notiek tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot www.latvija.lv autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Šajā kārtā var mācīties atkārtoti, arī tad, ja esi mācījies iepriekš!

ES un VIAA projektā kopš tā uzsākšanas 2017. gadā notikušas jau četras kārtas, kurās kursus uzsākuši 26 028 strādājošo, bet pabeiguši vairāk nekā 22 000. Kopumā projektā līdz 2023. gadam plānots iesaistīt 53 000 nodarbināto. “MC Alfa – mācību centrs” pirmajās četrās kārtās apmācīja vairāk nekā 2700 interesentu.

Sīkākai informācijai par attālināto mācību kārtu rakstiet info@mcalfa.lv vai zvaniet pa tālruni 25991222.