fbpx

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" (t.s. “mācības pieaugušajiem") ceturtās kārtas programmās zināšanas papildina 758 kursantiem.

“Mācības pieaugušajiem" mūsu mācību centrs nodrošina divās pilsētās – Rīgā un Liepājā – galvaspilsētā mācās 722 kursanti, savukārt Liepājā 36 dalībnieki. Visplašākākā pārstāvniecība, kā ierasts, ir programmā “Datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel" (četros līmeņos), kur zināšanas apgūst 310 personas (t.sk. 91 – augustākajā, 3. līmenī, kā arī 92 – 2. līmenī). Digitālā mārketinga un “Google Ads" programmās mācās 111 cilvēki, bet mūžizglītības programmā “Komandas darba vadīšanas ABC" – 74. Kopumā Rīgā nokomplektētas 63 mācību grupas.

4. kārtā pirmoreiz tiek piedāvātas mūžizglītības programmas “Vispārējās datorprasmes darba vajadzībām", “Finanšu un informācijas pratība", “Ideja (iecere) veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai", “Produktu veidošana un pārdošana", “Ilgtspējīga resursu izmantošana uzņēmumā", “Komandas darba vadīšanas ABC", “Profesionālā angļu valoda mehāniķiem", “Vispārējās digitālās prasmes darba vajadzībām" un “Zaļā biznesa idejas mazā uzņēmuma darbības uzsākšanā". Tāpat kursanti apgūst arī pilnveides programma ar valsts atzītu pilnveides diplomu “Konferenču un seminaru organizēšana".

Mācības notiek skaistās telpās ar skatu uz Vecrīgu un Brīvības pieminekli. Kursantiem ir iespēja strādāt ar moderniem portatīvajiem datoriem, daļa auditoriju aprīkotas arī ar interaktīvajām tāfelēm.

Projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" mācības sākās augusta beigās un, atkarībā no apgūstamās programmas, noslēgsies 2019.gada nogalē un 2020.gada sākumā.

Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" īsteno VIAA, lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci un laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, kā arī veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

“Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" Nr. 8.4.1.0/16/I/001.