fbpx

Pirms 28 gadiem, 1991.gadā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja pasludināja 1. oktobrī par Starptautiski Senioru (jeb veco ļaužu) dienu (International Day of Older Persons).

Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves problēmām un grūtībām, vientulībai mūža nogalē. Tāpat šajā dienā tiek akcentēts vecākās paaudzes cilvēku devums valsts tautsaimniecības attīstībā un sabiedrībai kopumā.

ANO dati liecina, ka laika posmā no 2017. līdz 2030.gadam senioru (cilvēku, kuri vecāki par 60 gadiem) skaits pasaulē palielināsies par 46% – no 962 miljoniem līdz 1.4 miljardiem.

Lai arī pasaulē Starptautisko Senioru dienu atzīmē jau 28. gadu, Latvijā tās vēsture ir krietni nesenāka. 2009. gada 10. septembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, ar kuriem 1. oktobris tika noteikts par Starptautisko veco ļaužu dienu. Atzīmējamo dienu sarakstā Starptautisko senioru dienu savulaik aicināja Latvijas nevalstiskās organizācijas un pašvaldības.

1. oktobrī par godu Senioru dienai daudzviet Latvijā tiek rīkoti dažādi pasākumi vecāka gadagājuma ļaudīm, lai pievērstu uzmanību šai nozīmīgajai sabiedrības daļai. Par Senioru dienas pasākumiem sīkāk par uzzināt pašvaldību mājaslapās. Piemēram, Rīgā īpašu pasākumu senioriem pirmoreiz rīkos Motormuzejs.

“MC Alfa – mācību centrs" sveic Latvijas seniorus Starptautiskajā Senioru dienā, novēlot būt veseliem, aktīviem un turpināt apgūt arvien jaunas zināšanas.