fbpx

Starptautiskā skolotāju diena jeb pasaules skolotāju diena Latvijā tradicionāli tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, kas šogad ir 6. oktobris. “MC Alfa – mācību centrs" sveic arī savus pedagogus viņu svētkos. 

Oktobra pirmajā svētdienā skolotāju dienu svin četrās valstīs – ne tikai Latvijā, bet arī Baltkrievijā, Kazahstānā un Ukrainā. Lai arī Latvijā skolotāju diena tiek atzīmēta svētdienā, reāli to visbiežāk svin dažas dienas agrāk, proti, oktobra pirmajā piektdienā. Lai arī šī ir svētku diena visiem pedagogiem svinēšanas tradīcija mūsu valstī visspilgtāk izpaužas pamatskolās un vidusskolās, kur stundas vada vecāko klašu skolēni. Skolotāji izbauda brīvdienu un savu svētku dienu. 

Oficiāli Starptautiskā Skolotāju diena tiek atzīmēta 5. oktobrī un šajā datumā to atzīmē Armēnija, Azerbaidžāna, Bangladeša, Brazīlija, Bulgārija, Kamerūna, Kanāda, Igaunija, Vācija, Kuveita, Lietuva, Ziemeļmaķedonija, Maldivu salas, Mauritānija, Moldova, Mongolija, Mjanma, Nīderlande, Nigērija, Pakistāna, Papua Jaungvineja, Portugāle, Katara, Rumānija, Krievija, Serbija, Apvienotie Arābu Emirāti un Lielbritānija. 

Par starptautisku svinamo dienu Skolotāju diena tika atzīta 1994.gadā pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) iniciatīvas.  Tad tā pirmo reizi arī tika svinēta, atzīmējot 1966.gada 5. oktobrī pieņemtās UNESCO un Starptautiskās Darba organizācijas rekomendācijas par skolotāju statusu.

Citur pasaulē skolotāju dienu svin citos mēnešos un datumos. Piemēram, Argentīnā skolotāju dienu atzīmē 11. septembrī, Austrālijā oktobra pēdējā piektdienā, ASV pirmajā pilnajā maija nedēļā. Atšķirīgie datumi skaidrojami ar to, ka daudzās valstīs skolotāju diena tiek atzīmēta, godinot kādu ievērojamu vietējo personību. 

Starptautiskā Skolotāju diena ir iespēja pateikt paldies skolotājiem un pasniedzējiem par viņu ieguldīto darbu jauno cilvēku, kā arī sabiedrības izglītošanā.  

“MC Alfa – mācību centrs" sirsnīgi sveic bijušos, esošos un topošos skolotājus!