fbpx

Šodien, 4. maijā, atzīmējam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. “MC Alfa – mācību centrs" sveic savus audzēkņus un mācībspēkus valsts svētkiem. 

Pirms 29 gadiem, 1990.gada 4. maijā, Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru tika atjaunota 1922.gadā pieņemtā Satversme. Šī deklarācija pasludināja 1940. gada 17. jūnija PSRS militāro agresiju kā starptautisku noziegumu un atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

Deklarāciju sagatavoja Latvijas Tautas frontes frakcija un pie tās teksta strādāja Valdis Birkavs, Romāns Apsītis, Aivars Endziņš, Vilnis Eglājs, Tālavs Jundzis, Andrejs Krastiņš, Egils Levits un Rolands Rikards. Deklarāciju pieņēma LPSR Augstākā Padome, kurā 1990. gada vēlēšanās bija ievēlēts 201 deputāts. Lai likumdevēji to pieņemtu, bija nepieciešams 2/3 no deputātu skaita atbalsts jeb 134 balsis. Ar 138 balsīm “par", 0 “pret" (deklarāciju neatbalstošie deputāti balsojumā nepiedalījās) un 1 “atturas" dokuments tika pieņemts un atjaunota Latvijas neatkarība.

Kā ierasts 4. maijā būs daudzveidīga svētku programma, īpaši Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Iedzīvotāji un pilsētas viesi tiek aicināti apmeklēt svētku koncertus pie Brīvības pieminekļa, Latvijas filmu maratonu, pasākumu “Dari, jo tu vari!" Vērmanes dārzā, vērot gājienu “Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai", kā arī piedalīties kompozīcijas “Ziedu Latvija" veidošanā un iesaistīties pasākumā “Ziedoņdārza stāsti".

Svētku pasākumus tiešraidēs demonstrēs arī televīzijā. Plkst. 9:00 LTV1 tiešraidē no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles būs skatāms ekumeniskais dievkalpojums, divas stundas vēlāk – Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde Jēkabpilī, pēc tam – svinīgā Saeimas sēde un citi pasākumi, kā arī filmas. Piemēram, LTV1 demonstrēs filmas “2018" un “Homo Novus", kanālā TV3 būs skatāms “Rūdolfa mantojums", bet LNT piedāvās koncertu Latvijas gadsimts.