fbpx

Šomēnes noslēdzas Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2. kārtas projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" programma “Šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģija". 

2. kārtas programma sākās 2018.gada jūnija beigās, kursantēm apgūstot zināšanas vairākās grupās. Jau decembrī programmu noslēdza trīs brīvdienu grupas, kas mācījās sestdienās un svētdienās un viena grupa, kas mācījās pirmdienā. Vēl vairākas grupas kursus noslēdza aizvadītajā nedēļā vai pabeigs zināšanu apguvu tuvākajā laikā. Kopumā programmu absolvē 57 kursantes.

Programmu “Šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģija"  varēja apgūt, maksājot tikai 10% no kursu maksas jeb 36 eiro. Pārējos 90% sedza Eiropas Savienības fondi. 

Apmācību gaitā šuvējas apguva šūto izstrādājumu ražošanas organizāciju, materiālmācību darba aizsardzības pamatus, šūto izstrādājumu  konstruēšanu, modelēšanu, materiāla noformēšanu, šūto materiālu izgatavošanu, kā arī dažādu izstrādājumu veidu izgatavošanas tehnoloģiju.

Kopumā tika aizvadītas 132 nodarbības no kurām lielākā daļa bija praktiskās – apmācību laikā bija tikai 30 teorijas un 102 praktiskās nodarbības. 

“Šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģija" programma:

1. Šūto izstrādājumu ražošanas procesa organizācija
2.Iekārtas, instrumenti
3. Materiālmācība
4.Darba aizsardzības pamati
5. Šūto izstrādājumu konstruēšana, modelēšana un materiāla normēšana
6. Šūto izstrādājumu izgatavošana:
• šūšanas ābece- vīles, to veidi un izpilde;
• detaļu izgatavošana;
• mezglu izgatavošana;
7. Dažādu izstrādājumu veidu izgatavošanas tehnoloģija:
• gurnģērbi (svārki, bikses);
• plecģērbi( blūzes , kleitas;
• dekoratīvie izstrādājumi-apģērbu dekoratīvie elementi un aksesuāri