fbpx

Starptautiskā sieviešu diena ir globāla diena, kurā svin sieviešu sociālos, ekonomiskos, kultūras un politiskos sasniegumus, vienlaikus norādot arī uz aicinājumu rīkoties, lai paātrinātu dzimumu līdztiesību.

Pirmo reizi Sieviešu dienu sāka svinēt ASV — 1909. gadā Amerikas sociālistiskā partija izsludināja februāra pēdējo svētdienu par Nacionālo sieviešu dienu. To svinēja līdz 1913. gadam.

Pasaulē atzītā feministe, žurnāliste un aktīviste Glorija Šteinem savulaik paskaidroja: “Stāsts par sieviešu cīņu par vienlīdzību nepieder nevienai feministei un nevienai organizācijai, bet visu, kas rūpējas par cilvēktiesībām, kolektīvajiem centieniem."

Līdz 2008. gadam Latvijā Starptautisko sieviešu dienu oficiāli nesvinēja ideoloģisku apsvērumu dēļ, saistot to ar PSRS okupācijas mantojumu, tomēr kopš 2008. gada tā oficiāli atzīta par atzīmējamu dienu, taču ne brīvdienu. Tradicionāli 8. martā sievietes tiek sveiktas ar ziediem un laba vēlējumiem.

Arī "MC Alfa – mācību centrs" pievienojas sveicieniem un novēl īpaši veiksmīgu un saulainu 8. martu visām daiļā dzimuma pārstāvēm!

Starojat, meitenes!