fbpx

Mūsdienu sabiedrībā dators un viedierīces ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tāpēc ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, lai bērni un jaunieši būtu informēti par datoru ietekmi uz veselību un psihi. Tieši tāpēc novembra trešajā trešdienā “MC Alfa – mācību centrs" vairākās Salaspils izglītības iestādēs aizvadīja nodarbības “Datoru ietekme uz psihi."

Nodarbībās, kas norisinājās 20. novembrī, kopumā piedalījās 42 skolēni. Pirmā nodarbība notika Salaspils 2. vidusskolā, kur informāciju par datoru ietekmi uz psihi apguva 12 skolēni no 11. a klases. Pēc tam divas nodarbības notika arī Salaspils 1. vidusskolā – 11. a klasē nodarbību noklausījās 16, bet 11. b klasē – 14 skolēni. 

Tika saņemtas pozitīvas atsauksmes no skolēniem, īpaši tiem, kas visvairāk iesaistījās diskusijās. Tāpat tika secināts, ka nodarbības par konkrēto tēmu varētu tikt realizētas jau agrāk, piemēram, 8. klasē. Tēmu, kas mūsdienās ir ļoti aktuāla unsaistoša gan skolēniem, gan viņu vecākiem, vajadzētu popularizēt un mācīt vairāk skolās. 

Nodarbībās notika sarunas par datoru ietekmi uz cilvēku veselību, veikts grupu darbs, kurā bija jānorāda plusi un mīnusi par datoru ietekmi uz cilvēkiem, tāpat pildīts tests par datoru ietekmes analīzi, kā arī demonstrēts mācību video par to, kādi procesi smadzenēs notiek saistībā ir ilgstošu datoru un viedierīču izmantošanu ikdienā un kā tie izmaina personības psihes stāvokli, kā arī sižeta analīze. 

Nodarbības “Datoru ietekme uz psihi"  norisinās Eiropas savienības fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/026 “Veselības veicināšana un slimību profilakses pasākumi Salaspils novadā" ietvaros.