fbpx

Sākusies pieteikšanās traktortehnikas apmācību kursiem, ko “MC Alfa – mācību centrs" realizē kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA).  Traktortehnikas vadītāju apmācība norisināsies ar kuponu metodi. Izmanto iespēju un piesakies!

Pieteikumu sūti uz e-pastu info@mcalfa.lv vai zvani pa tālruni 25991222. 

Dalībai neformālās izglītības programmu apguvē, transportlīdzekļu un traktortehnikas vadītāju apmācībā var pieteikties bezdarbnieki un darba meklētāji, kuru prasmes neatbilst mainīgajām darba tirgus prasībām vai šīs prasmes ir nepietiekamas un šī iemesla dēļ ir grūti atrast darbu. Pasākuma mērķis ir nodrošināt bezdarbnieku un darba meklētāju kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanu, veicinot to konkurētspēju darba tirgū.

Traktortehnikas vadītāju apmācība notiek ar kuponu metodi. Kuponus var saņemt pie sava reģionālā NVA aģenta. Tie kursanti, kuri dzīvo ārpus Rīgas, bet mācās galvaspilsētā, var pieteikties reģionālās mobilitātes pabalstam ceļa izdevumu segšanai. 

Kursi norisināsies visās četrās kategorijās – TR1, TR2, TR3 un TR4. 

Traktortehnikas vadītāja apliecību pretendents iegūst pēc sekmīga teorētiskā eksāmena par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošību, teorētiskā eksāmena par traktortehnikas ekspluatācijas drošību un traktortehnikas praktiskās vadīšanas eksāmena veikšanas, informē Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra.

Pirms jebkuras eksaminācijas nepieciešams uzrādīt:
– personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību;
– mācību reģistrācijas karti, ka persona pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīvajiem aktiem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību (ja A, D vai H kategorijas traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze iegūta pašmācībā, minētais apliecinājums nav jāuzrāda);
– pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus;
– dokumentu, kurš apliecina Cenrādī noteiktās samaksas veikšanu, ja tāda nav veikta VTUA amatpersona piedāvā pretendentam veikt nepieciešamo samaksu uz vietas.

Esam gandarīti un pateicamies mūsu pasniedzējiem par lielisku darbu – vairāk nekā 90% kursantu teorētisko un praktisko eksāmenu nokārto ar pirmo reizi.