fbpx

Šo svētdien, 1. decembrī, sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde “MC Alfa – mācību centrs" sveic visus ar gada klusākā un ģimeniskākā laika iestāšanos.

Advente tulkojumā no latīņu valodas nozīmē atnākšanu. Tradicionāli Adventes laikā katru svētdienu četras svētdienas pēc kārtas tiek iedegts pa svecītei Adventes vainagā, atzīmējot Ziemassvētku tuvošanos. Adventes simbols vainags apzīmē mūžību un vienotību, savukārt sveču iedegšana simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu.

Kristīgajā pasaulē Ziemassvētki ir Jēzus Kristus dzimšanas jeb pirmās atnākšanas laiks. Ar pirmo Adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advente ir posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem līdz pašiem Ziemassvētkiem. Šogad Advente ir no 1. decembra līdz 24. decembra vakaram. Ierasti tas ir arī pārdomu laiks.

Luteriskajā baznīcā pirmā svece tiek dēvēta par pravieša sveci, simbolizējot cerību – Jēzu Kristu, otrā ir Betlēmes svece, kas aicina uz pestīšanu, trešā ir ganiņu svece, simbolizējot prieku, bet ceturtā – enģeļu svece – apzīmē mīlestību.

Lai visiem skaists, ģimenisks un gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Iedegsim sveces Adventes vainagos!

Foto: Waldemar Brandt / Unsplash