fbpx

Otrdien, 7. maijā, “MC Alfa – mācību centrs" telpās norisināsies seminārs “Garīgās veselības veicināšana darba vietā". Semināru vadīs sertificēta praktizējoša mediatore, psiholoģe un pedagoģe Viktorija Portere. 

Seminārs īpaši piemērots darba devējiem un darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu stresu un darba slodzi, darba drošības un veselības aizsardzības problēmām, psihosociālajiem, depresijas un izdegšanas riskiem.

Kā vēsta Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra, daži no darba apstākļiem, kas rada psihosociālos riskus, ir šādi:
– pārmērīga darba slodze;
– pretrunīgas prasības un neskaidri noteikti darba pienākumi;
– lēmumu pieņemšana attiecībā uz darbiniekiem, neiesaistot viņus šajā procesā, kā arī norāžu nesniegšana par to, kā darbs ir jāveic;
– nepārdomāta organizatorisko pārmaiņu pārvaldība, nedrošība par savu darba vietu;
– neefektīva komunikācija, atbalsta trūkums no vadības un kolēģu puses;

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas definīciju garīgā veselība ir “labklājības stāvoklis", kurā cilvēks “realizē savas spējas, tiek galā ar parastu ikdienas spriedzi, spēj produktīvi strādāt un spēj sniegt ieguldījumu savas kopienas dzīvē".

Garīgās veselības vecināšanas galvenais mērķis ir koncentrēties uz to, kas uztur un uzlabo garīgo labklājību. Un līdz ar to darba devējam šī pasākuma īstenošanā ir jāapvieno gan risku pārvaldība, gan veselības veicināšana.

Seminārā tiks runāts par:

  • Eiropas Parlamenta 2009. gada 19. februāra rezolūcija par garīgo veselību (2008/2209(INI)
  • Profesionālo darbību un tās sastāvdaļām
  • Darbinieka funkcionālo stāvokli
  • Nogurumu un tā ietekmi
  • Stresu un kā tikt galā ar stresa situācijām;
  • Konfliktiem un to risināšanas veidiem;
  • Cieņpilnām attiecībām darba vietā un ģimenē

Piesakies:
25991222
info@mcalfa.lv