fbpx

Valsts izglītības attīstības aģentūra īsteno projektu, kura ietvaros cilvēki vecumā virs 25 gadiem var paaugstināt savu profesionālo līmeni un iegūt jaunu specialitāti vai zināšanas. Līdz 16. aprīlim vēl ir iespējams pieteikties kādai no 405 programmām.

Mācību centrā “MC ALFA" projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros tiks īstenotas 14 programmas, no kurām populārākās ir “95. koda periodiskās apmācības", “Datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel", “G kategorijas Traktortehnikas (ceļu būves mašīnas) tiesību iegūšana", kā arī “Personas datu aizsardzība (IT) un IT drošība”.

Kas šos kursus apmeklē? Pēc mācību centra “MC ALFA" direktores Lailas Uzules vārdiem, 95. koda periodisko apmācību izvēlas cilvēki, kuri nevēlas zaudēt komerciālo pārvadājumu kvalifikāciju.

“Piemēram, ir cilvēki, kuri Latvijā strādā par ekspeditoriem un viņiem ir tiesības smago automašīnu kategorijai, bet pagaidām tās neizmanto. Lai nezaudētu iespēju strādāt kā tālbraucējiem, viņi, kā tam vajadzētu būt, reizi piecos gados iziet apmācības," stāsta L. Uzule.

“Lielākajai daļai cilvēku, kuri pie mums mācās, šīs prasmes ir nepieciešamas darbam. Patiesībā daudziem pat neienāk prātā, cik lielas iespējas sniedz iemaņas darbā ar šo programmu un cik daudz vieglāk un vienkāršāk ir kaut ko aprēķināt un analizēt. Ja zini dažus trikus, tad ikdienas darbs kļūst organizētāks un vienkāršāks," stāsta Uzule, atzīmējot, ka visi MC ALFA pasniedzēji ir pedagogi ar reālu darba pieredzi uzņēmumos.

Visvairāk cilvēku – 216 – ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, otrajā vietā ir grupa vecumā no 40-49 gadiem – 145 cilvēki.Apmācības projekta ietvaros ir populāras arī starp cilvēkiem vecumā no 50 līdz 59 gadiem – tādu MC ALFA ir 81. Cilvēki, kuri ir vecumā virs 60 ir 23, vecumā no 25-29 gadiem – 73, Uzule atzīmē, ka apmācības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros ir ļoti pieejamas – 90% no nodarbību maksas sedz Eirofondi un valsts budžets. Piemēram, cilvēkiem ar maznodrošinātas personas statusu izvēlētās nodarbības ir pilnīgi bez maksas. Kas var doties apmācībās, kā pieteikties un kam pienākas atlaides – lasiet šeit: