fbpx

Kā uzlabot savas prasmes un iemācīties jaunas lietas ātrāk? Padari mācīšanos par ieradumu! Piedāvājam iepazīties ar efektīviem veidiem, kā mācīšanos padarīt par ikdienas nodarbi un piedzīvot izaugsmi mācībās un profesionālajā darbībā. 

1. Zini, ko vēlies!
Bieži vien cilvēki cenšas sasniegt savus mērķus, nezinot, kā to panākt. Ja vēlies padarīt mācīšanos par ieradumu, tev jāzina galvenais mērķis – vai tu vēlies iegūt labākās atzīmes eksāmenos vai uzlabot zināšanu bāzi? Ja nezini, ko vēlies, vari zaudēt koncentrēšanos un galu galā padoties. Vienmēr paturi prātā savus mērķus.

2. Sāc ar mazumiņu
Ja gribi paveikt lielas lietas, sāc ar mazumiņu. Atceries, ka arī lielas ēkas celtniecība sākas ar pirmo ķieģeli. Protams, ilgtermiņā jāizvirza lieli mērķi, taču sākumā būtiski iet soli pa solim, vispirms sasniedzot savus mazos mērķus. Izvirzi sev mērķus katru dienu un regulāri mācies. 

Mazo mērķu sasniegšana ir vienkārša, bet  tā tev palīdzēs laika gaitā virzīties pretī lielajiem mērķiem.

3. Seko līdzi savai izaugsmei
Ar mazu mērķu sasniegšanu nav pietiekami, ja vēlies mācību procesā piedzīvot izaugsmi. Tieši tāpēc ir svarīgi sekot tam, kā tu progresē. Piemēram, 10 dienu garumā seko līdzi savu zināšanu progresam. Pārliecinies, ka tu paveic visu ieplānoto. Kad esi sevi pieradinājis mācīties katru dienu, vari spert nākamo soli – izaicini sevi un mācies vairāk. Padari mācības par savu ikdienas rituālu.

4. Zini šķēršļus un tiec no tiem vaļā
Cenšoties kaut ko padarīt par ieradumu pastāv iespēja, ka radīsies šķēršļi. Piemēram, kādā konkrētā laikā tu vēlies gulēt, taču apzinies, ka tas var atņemt lielu daļu tava [mācību] laika. Ir svarīgi zināt šķēršļus un tikt no tiem vaļā. Šķēršļi var būt jebkādi, un tie var apturēt tavu ieradumu veidošanu. Labākais veids kā konsekventi pieturēties izvirzītajiem mērķiem ir saglabāt motivāciju un pārliecību par tiem.

5. Ne tikai lasi, bet izmanto arī citas mācību metodes
Eksperti uzskata, ka mācību mērķus nevar sasniegt tikai ar lasīšanu. Ir daudz citu veidu, kā iegūt zināšanas – piemēram, klausoties vai skatoties. Ja tev ir ierobežots laiks, bet tu aizvien vēlies sasniegt savus mērķus, tev jāizvēlas maksimāli daudz veidu, kā un kad mācīties. 

Piemēram, ja tu daudz laika pavadi ceļā, izmanto audio grāmatas vai podkāstus. Ja tu labāk visu uztver vizuālā veidā, meklē video materiālus “Youtube". Tāpat tu vari izmantot dažādas mobilās aplikācijas. 

Dalies