fbpx

Laika posmā no 2019. gada 11. novembra līdz 2020. gada 20. februārim “MC Alfa – mācību centrs", sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu realizē lekciju ciklu “Publiskās lekcijas par garīgās veselības veicināšanu".

Lekciju ciklā tiek piedāvātas trīs lekcijas:

1) “Vecāku un bērnu savstarpējās attiecības / darba un ģimenes dzīves apvienošanas balanss"

2) “Biežāk sastopamie psihoemocionālie traucējumi, to pazīmes un palīdzības iespējas"

3) “Atkarību profilakse"

Kopumā nedaudz vairāk nekā trīs mēnešu laikā tiks aizvadīti pieci lekciju cikli, no kuriem trīs jau ir noslēgušies. Ceturtais cikls norisinās šonedēļ, bet piektais un noslēdzošais – nākamajās divās nedēļās.

Pirmos trīs lekciju ciklus apmeklējis 121 interesents. Vislielāko interesi līdz šim raisījis pirmais lekciju cikls, kas notika no 21. novembra līdz 5. decembrim (58 dalībnieki), savukārt populārākā lekcija bijusi “Biežāk sastopamie psihoemocionālie traucējumi, to pazīmes un palīdzības iespējas", ko trijos ciklos apmeklējuši 67 interesenti jeb vairāk nekā puse no visu dalībnieku skaita.

Arvien vairāk cilvēku runā par stresu, psihoemocionālo pārslodzi, spriedzi darbā. Tas, savukārt, vistiešākajā veidā ietekmē arī cilvēka fizisko veselību – rodas galvas vai muguras sāpes, pazeminās imunitāte, kas noved pie biežas saaukstēšanās un citām kaitēm. Lielā interese par psihoemocionālajiem traucējumiem, to pazīmēm un palīdzības iespējām liecina, ka sabiedrībā šī tēma ir aktuāla un cilvēki meklē veidus, kā to risināt.

Līdzīgu skaitu interesentu piesaistījušas lekcijas par “Atkarību profilaksi" (34) “Vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām / darba un ģimenes dzīves apvienošanas balansu" (30). Atkarības vienmēr bijusi nozīmīga tēma, bet mūsdienās jo īpaši aktuālas ir tā saucamās modernās atkarības, piemēram, pārmērīga viedierīču lietošana, ātro uzkodu ēšana utml., kam var rasties bīstamas un pat postošas sekas. Nav labās un sliktās atkarības – neatkarīgi no ierosinātāja, tā ir slimība, turklāt progresējoša. Tāpat svarīgs ir arī balanss starp darbu un ģimenes dzīvi, kas nereti atstāj ietekmi uz vecāku attiecībām savā starpā un ar bērniem. Tieši ģimene ir mūsu lielākais atbalsts ikdienā, bet labas attiecības ģimenē nereti veido arī panākumus citās dzīves jomās.

Pēc lekciju cikla noslēguma informēsim par kopējo statistiku.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!" ietvaros.