fbpx
“MC Alfa – mācību centrs", sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, šī gada garumā realizēja projektu “Latviešu valoda Rīgai", kura laikā latviešu valodas zināšanas paaugstināja 121 apmācāmais.

Bezmaksas (Rīgas domes finansēti) latviešu valodas kursi rīdziniekiem “Latviešu valoda Rīgai" norisinājās divos posmos no 25.janvāra līdz 16.novembrim. Abos posmos tika izveidotas piecas mācību grupas (kopā 10), kurās tika uzņemti 159 kursanti. Apmācības tika organizētas divas reizes nedēļā pa trijām mācību stundām dienā (3×45 minūtes) vakara grupās.

Pirmajā posmā varēja pieteikties jebkurš interesents, savukārt otrajā posmā grupas tika komplektētas, sākot ar kursantiem, kuri bija pieteikušies un veikuši diagnosticējošo darbu 2018.gada sākumā Visi kursanti tika sadalīti grupās, ņemot vērā viņu zināšanu līmeni pēc testa rezultātiem.

Pirmajā posmā apmācības uzsāka 78 dalībnieki, bet apliecības par sasniegto līmeni un pakāpi saņēma 61, kuri bija nokārtojuši gala pārbaudījumu laika posmā no 21. līdz 24.maijam. Otrajā posmā mācības uzsāka 81 kursants, bet kursu noslēdza 60 dalībnieki, veicot testēšanu laika posmā no 5. līdz 16.novembrim, saskaņā ar katras grupas nodarbību grafiku. Kursantu noslēguma testēšana (gala pārbaudījums)  notika divās daļās – rakstīšanā un runāšanā.

Visa projekta laikā latviešu valodas līmeni paaugstināja 121 apmācāmais:
– A1 līmeni ieguva 16 personas (pirmajā posmā 9, otrajā – 7)
– A2 līmeni – 36 (12+24)
– B1 līmeni – 26 (12+14)
– B2 līmeni – 43 (28+15)

Jāuzsver, ka projekta noslēgumā tika sasniegts plānotais mērķis, proti, apmācīt vismaz 80% no uzņemtajiem audzēkņiem. Sakām paldies jaukajām un zinošajām pasniedzējām Ilzei Zvirbulei, Sigitai Šķēlei un Mairai Eglītei.

#Kursi, #MCAlfa, #ValodasKursi, #LatviešuValoda, #RīgasDome, #RīgasDomesIKSD