fbpx

Strādājošiem cilvēkiem mācīties nav vienkārši. Atgriezties formālajā mācību vidē var būt satraucoši pat veiksmīgākajiem cilvēkiem savā jomā. Mēs, “MC Alfa – mācību centrs", atbalstām visus strādājošos cilvēkus, kas veido un paplašina savu pieredzi, lai sasniegtu augstākus karjeras mērķus. Mūsu darbinieki palīdzēs jums, lai sasniegtu jūsu mērķus. Piedāvājam iepazīties ar svarīgākajiem padomiem, lai mācību process noritētu pēc iespējas vieglāk un patīkamāk.

Izvēlieties pareizo programmu

  • Jūsu laiks ir ļoti vērtīgs, tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizo programmu, kas ir jūsu ieguldītā laika vērta. Pirms izdariet izvēli, rūpīgi izpētiet un izvērtējiet to. Palasiet atsauksmes vai aprunājaties ar mūsu administrācijas pārstāvi, kurš jums sniegs konsultāciju programmas izvēlē. 

Izvērtējiet prioritātes

  • Strādājošos vienmēr uztrauc tas, kā sabalansēt darbu, personīgo dzīvi un mācības. To var panākt, pirms mācību uzsākšanas sakārtojot pēc iespējas vairāk uzdevumu, lai mācīties par tiem nebūtu jāuztraucas. Svarīgi uztvert mācības kā prioritāti un saprast, ka tas būs nozīmīgs ieguldījums jūsu nākotnē. 

“Tu esi tā vērts, lai novietotu sevi un savu izglītību savu prioritāšu augšgalā"

Protams, ir jāsaprot, ka mācības paņem jūsu laiku. Jums būs jāpilda arī mājasdarbi, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas. Laikā, ko veltiet mācībām, tam būs jāpievērš pastiprināta uzmanība. Mācību laikā pilnībā koncentrējieties zināšanu apguvei, darba lietas atstājiet aiz auditorijas durvīm, lai tās nenovērstu jūsu uzmanību. 

Ticiet sev

Neapšaubiet savas spējas un prasmes. Ir iespējamas dažādas programmas cilvēkiem gan ar pieredzi, gan bez tās. Parasti mācību grupās ir cilvēki no dažādām nozarēm, ar dažādu pieredzi, darba disciplīnu. Ticiet savām spējām un rīkojies!

“Neizstājies no spēles, pirms neesi ļāvis sev spēlēt. Visiem ir jāmācās un jātrenējas."

Koncentrējieties uz ilglaicīgiem ieguvumiem nevis īslaicīgām grūtībām

Atrašanās ārpus biroja, lai apmeklētu kursus var nozīmēt, ka darbā var sakrāties uzdevumi. Tā vietā, lai par to uztrauktos, koncentrējieties uz ilglaicīgajiem ieguvumiem, kas tiks sasniegti, ja apmeklēsiet kursus. Domājiet par šo kursu vērību jūsu nākotnē.

Izvēlieties vislabāko mācīšanās metodi tieši sev

Mūsdienās tiek piedāvātas vairākas mācīšanās metodes, sākot ar tiešsaistes apmācībām, beidzot ar tradicionālo mācīšanos. Katrai no šīm metodēm ir savi plusi. Tiešsaistes apmācības ir elastīgas un tās vieglāk apvienot ar darbu. Savukārt tradicionālās apmācības, apmeklējot tās klātienē, ir labākas ar to, ka ir tiešais kontakts ar pasniedzēju, kurš var uzreiz izskaidrot visas neskaidrās lietas. Izvērtējiet savas iespējas, apdomājiet kā jums ir vieglāk mācīties un izvēlieties piemērotāko  apmācības veidu.

Nebaidieties uzdot jautājumus

Esiet pacietīgi, un, ja ir kādi jautājumi, noteikti nebaidieties tos uzdot. Nav svarīgi vai mācaties tiešsaistē vai klasē, izmantojiet iespēju aprunāties ar pasniedzēju par jums neskaidrām tēmām. Iesaistieties diskusijās ar kursabiedriem. Ir ļoti svarīgi uzdot jautājumus, lai kārtīgi izprastu vielu, ko apgūstat. Pasniedzēji ir pretimnākoši un noteikti atbildēs uz jūsu jautājumiem.

Tas ir tā vērts!

Sabalansēt un savienot darbu, ģimeni un personīgo dzīvi ar mācībām brīžiem var būt ļoti izaicinoši, bet atcerieties, ka ilgtermiņa ieguvumi ir lielāki par mazajām problēmām, kurām jātiek pāri, lai veiksmīgi pabeigtu apmācības. Ir vērts pacīnīties, jo jūs noteikti nenožēlosiet brīnišķīgās zināšanas, ko iegūsiet. 

Raksts tapis pēc Georgia Tech Profesional Education materiāliem.